Hrkútanie s U.S. Steelom pokračuje, vláda nemá jasno

BRATISLAVA 27. februára (WEBNOVINY) – Rokovanie so spoločnosťou U.S. Steel o jej zotrvaní v košickej hutníckej firme stále pokračujú.

“Neviem zatiaľ povedať, či odchádzajú alebo zostávajú. Každopádne rokujeme a ešte rokovať budeme,“ povedal po stredajšom rokovaní vlády minister hospodárstva Tomáš Malatinský.

Podľa ministra americký investor požaduje podmienky, ktoré mu zaručia konkurencieschopnosť v európskom prostredí.

“Na stole sú témy napríklad ohľadom výšky cien energií. Tieto témy však nie sú uzavreté, takže ja by som o nich podrobnejšie nehovoril,“ dodal Malatinský s tým, že vláda americkej spoločnosti neponúka daňové úľavy. “Daňové prázdniny neboli na stole,“ konštatoval minister.

Materská spoločnosť U. S. Steel Košice, firma United States Steel Corporation, koncom minulého roka informovala, že dostala ponuky na odkúpenie košického hutníckeho kombinátu.

Firma však odmietla konkretizovať, koľko ponúk dostala a od ktorých subjektov. Podľa medializovaných informácií mala spoločnosť rokovať o odpredaji košickej oceliarne minimálne s ukrajinskou firmou Metinvest, ktorá patrí do skupiny System Capital Management oceliarskeho magnáta Rinata Achmetovova.

Spoločnosť U.S. Steel Košice vznikla prevzatím niekdajšieho hutníckeho kombinátu VSŽ americkou spoločnosťou U.S. Steel Corporation v júni roku 2000. V súčasnosti podnik spolu s dcérskymi spoločnosťami patrí k najväčším výrobcom plochých valcovaných výrobkov v Európe, ktoré dodáva najmä pre automobilový, strojársky a elektrotechnický priemysel.

Hlavnou činnosťou U. S. Steel Košice je výroba ocele, plochých valcovaných výrobkov z ocele, špirálovo zvarovaných rúr a radiátorov. Spolu zamestnáva približne 11 tisíc pracovníkov.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...