Hygienici našli koňacinu v lazaniach, sťahujú ich z predaja

Podozrivé lazane od spoločnosti NowacoFoto: szpi.gov.czBRATISLAVA 26. februára (WEBNOVINY) – Úrad verejného zdravotníctva potvrdil výskyt konskej DNA vo výrobku Lasagne Bolognese Nowaco, v ktorom sa malo nachádzať iba hovädzie mäso.

V utorok o tom informovala hovorkyňa ÚVZ Lenka Skalická.

Všetky šarže spomínaného výrobku sa podľa jej slov momentálne sťahujú z predaja. „Keďže sa uvedený výrobok ešte môže nachádzať v obchodnej sieti na území Slovenskej republiky, odporúčame spotrebiteľom, aby tento výrobok nekupovali, už zakúpený výrobok nepoužívali a prípadne ho vrátili späť do miesta predaja,“ uviedol hlavný hygienik Ivan Rovný.

Ak spotrebiteľ odhalí takýto výrobok na trhu, prípadne v zariadení spoločného stravovania, ÚVZ odporúča obrátiť sa na príslušný kontrolný orgán, čiže príslušný regionálny úrad verejného zdravotníctva.

Škandál s konským mäsom, ktorý sa dotýka stále väčšieho počtu krajín EÚ, prepukol v polovici januára v Británii a Írsku, keď potravinová inšpekcia objavila konskú DNA v mrazených hovädzích hamburgeroch. Viaceré veľké spoločnosti ako Tesco alebo Burger King v reakcii prestali odoberať mäso od írskych dodávateľov.

Konské mäso sa začiatkom týždňa objavilo aj v mäsových guľkách v českej predajni nábytkárskej siete IKEA, do predaja sa však nedostala, a to ani na Slovensku. IKEA na Slovensku však pre istotu poslala vzorky všetkých mäsových výrobkov na analýzu nezávislému laboratóriu.

Obrazom: Pozrite si podozrivé lazane, ktoré sťahujú z predaja

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...