Ignacio Jaquotot povedie Divíziu zahraničných dcérskych bánk

10.10.2013

BRATISLAVA 10. októbra (WBN/PR) – Ignacio Jaquotot, ktorý do konca septembra stál na čele VÚB banky, prevezme pozíciu riaditeľa Divízie zahraničných dcérskych bánk skupiny Intesa Sanpaolo.

Ignacio Jaquotot sa narodil v Zaragoze (Španielsko) a promoval na madridskej Unevirsidad Complutense. V skupine Intesa Sanpaolo pracoval v dôležitých pozíciách, ktoré mu umožnili nadobudnúť hlboké profesionálne skúsenosti. Naposledy bol generálnym riaditeľom slovenskej VÚB banky, kde pôsobil osem rokov. Pre skupinu Intesa Sanpaolo pracoval od roku 1984 na rôznych pozíciách v Európe a Južnej Amerike. Najprv zodpovedal za riadenie ústredia v Barcelone a Madride, neskôr riadil činnosti skupiny v Latinskej Amerike vo funkcii generálneho riaditeľa bánk v Uruguaji, Chile a Paraguaji.

Carlo Messina, generálny riaditeľ Intesa Sanpaolo uviedol: „So svojimi veľkými zahraničnými skúsenosťami, ktoré nazbieral na rôznych kontinentoch, a uznávaným menom v rámci skupiny je Ignacio ideálnou voľbou pre Divíziu zahraničných dcérskych bánk. Sme presvedčení, že bude veľkým prínosom na medzinárodnom poli a prispeje k rozvoju našich aktivít“.

Intesa Sanpaolo má v Strednej a Východnej Európe, na Strednom Východe a v Severnej Afrike viac než 1 500 pobočiek a asi 29 000 zamestnancov; dcérske banky skupiny poskytujú služby 8,4 miliónom klientov v 12 krajinách v retialovom aj komerčnom sektore.