Inchebe vlani výrazne klesol zisk

BRATISLAVA 28. júla (WEBNOVINY) – Výstavnícka spoločnosť Incheba a.s. dosiahla vlani tržby vo výške necelých 10,98 mil. eur. Medziročne sa tak znížili o zhruba 3 %.

V roku 2011 totiž spoločnosť zaznamenala tržby 11,2 mil. eur. Podnik uzavrel minulý rok so ziskom takmer 40,4 tis. eur.

Oproti predošlému roku tak zisk výrazne klesol, keď v roku 2011 spoločnosť vykázala čistý zisk 651 tis. eur. Vyplýva to z účtovnej závierky spoločnosti zverejnenej v Obchodnom vestníku.

Celkový majetok spoločnosti vlani presiahol 56,8 mil. eur, z toho neobežný majetok dosiahol 51,6 mil. eur. Na obežnom majetku v objeme 5,01 mil. eur sa krátkodobé pohľadávky podieľali sumou 917 tis. eur. Záväzky spoločnosti v minulom roku mierne klesli na 2,4 mil. eur, z toho krátkodobé záväzky tvorili takmer 2,11 mil. eur. Vlastné imanie spoločnosť vlani mierne znížila na 18,4 mil. eur.

Spoločnosť Incheba a.s. na Slovensku prevádzkuje výstavisko Incheba Expo Bratislava. Okrem výstav sa tam konajú aj rôzne typy spoločenských podujatí, ako sú bankety, recepcie, večierky, plesy a firemné akcie. Incheba a.s. bola zapísaná do obchodného registra v roku 1989, keď spoločnosť nadviazala na Podnik zahraničného obchodu Incheba, ktorý bol založený v roku 1970. Od roku 2000 spoločnosť prevádzkuje aj české výstavisko Incheba Expo Praha.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...