Index dôvery britských spotrebiteľov dosahuje mínusové body

LONDÝN 27. apríla (WEBNOVINY) – Obavy o perspektívu vývoja v najbližšom roku spôsobili, že nálada britských spotrebiteľov v apríli stagnovala na nízkej úrovni.

Index spotrebiteľskej dôvery, ktorý zostavuje agentúra GfK NOP, zostal na hodnote mínus 31 bodov. Nenaplnili sa tak očakávania analytikov, že sa mierne zlepší na mínus 30 bodov.

Index dôvery britských spotrebiteľov zostavovaný na základe tohto prieskumu už takmer rok viazne v pásme mínus 29 až mínus 33 bodov. „Je jasné, že tak ako celková ekonomika, dôvera spotrebiteľov stagnuje,“ povedal Nick Moon, šéf sociálneho výskumu v agentúre GfK NOP.

Prieskum ďalej ukázal, že Briti majú najpesimistickejší názor za posledný rok, pokiaľ ide o výhľad ich osobných financií. Podindex merajúci očakávania obyvateľov krajiny v otázke vývoja celej ekonomiky v najbližšom roku klesol na trojmesačné minimum.

Podindex merajúci chuť spotrebiteľov na veľké nákupy sa však mierne zlepšil, a to na úroveň mínus 30 bodov z marcovej hodnoty mínus 31 bodov.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...