Index ekonomickej dôvery v eurozóne opäť oslabil

BRUSEL 30. júla (WEBNOVINY) – Ekonomická dôvera v eurozóne v júli opäť oslabila, keďže pokles hospodárstva menovej únie sa prehĺbil a vedenia firiem sa stali pesimistickejšie.

Zhoršenie nálady vo všetkých sektoroch, vrátane dominantného odvetvia služieb, zatlačilo index ekonomickej dôvery, ktorý zostavuje Európska komisia (EK), na úroveň 87,9 bodu z júnových 89,9 bodu. Dôvera tak oslabovala už piaty mesiac.

EK o tom informovala v pondelok.

Analytici, ktorých vo svojom prieskume oslovila agentúra Reuters, predpovedali, že júlová hodnota indexu ekonomickej dôvery v eurozóne bude 88,7 bodu.

Predpokladá sa, že hospodárstvo eurozóny po stagnácii v prvom štvrťroku vykáže za druhý kvartál pokles. Vývoj hodnoty indexu ekonomickej dôvery naznačuje ďalší pokles hospodárstva aj v treťom štvrťroku.

Medzinárodný menový fond (MMF) prognózuje, že za celý rok 2012 sa hrubý domáci produkt (HDP) eurozóny zmenší o 0,3 %.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...