Index ekonomickej dôvery v eurozóne sa zlepšil

BRUSEL 30. januára (WEBNOVINY) – Index ekonomickej dôvery v eurozóne sa v januári vo všetkých sektoroch zlepšil viac, ako sa očakávalo.

Zlepšil sa pritom už tretí mesiac po sebe, čo by mohlo byť znakom toho, že ekonomika sa odráža z najnižšej úrovne, na ktorú klesla vo štvrtom kvartáli 2012.

Index ekonomickej dôvery, ktorý zostavuje Európska komisia (EK), stúpol na 89,2 bodu z decembrových 87,8 bodu. Trh očakával zlepšenie len na úroveň 88,2 bodu.

Z údajov, ktoré EK zverejnila v stredu, vyplýva, že sa zlepšila najmä nálada spotrebiteľov a nálada v stavebnom sektore, ale aj v službách, ktoré sú najväčším odvetvím ekonomiky eurozóny.

Zlepšila sa aj nálada v priemyselnom sektore a v maloobchode. Prieskum EK ďalej ukázal, že spotrebitelia očakávajú v najbližších 12 mesiacoch zlepšenie svojej finančnej situácie a pokles nezamestnanosti.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...