Inflačné očakávania Britov sa zmiernili

LONDÝN 8. januára (WEBNOVINY) – Inflačné očakávania obyvateľov Veľkej Británie na najbližších dvanásť mesiacov v decembri oslabili.

Briti predpokladajú, že inflácia bude na úrovni 2,7 %, pričom v novembri predpokladali, že inflácia v nasledujúcich dvanástich mesiacov bude 2,8 %. Vyplýva to z prieskumu sociologickej spoločnosti YouGov pre banku Citi, ktorého výsledky zverejnili v utorok.

„Inflačné očakávania za posledný rok v skutočnosti oslabili napriek inflácii, ktorá je vyššia ako želaná úroveň, a ďalšiemu nekonvenčnému menovému stimulu,“ povedal ekonóm banky Citi Michael Saunders.

„Tieto údaje o inflačných očakávaniach pravdepodobne nezastavia ďalšie rozšírenie kvantitatívneho uvoľňovania zo strany Výboru pre menovú politiku Bank of England, ak ekonomika naďalej nebude napĺňať predpoklady,“ poznamenal.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...