ING musí čím skôr vrátiť finančnú injekciu, predáva aktíva

15.10.2012

SINGAPUR 15. októbra (WEBNOVINY) – Holandská banková a poisťovacia skupina ING rokuje s holandskou vládou a Európskou komisiou (EK) o splatení zvyšnej štátnej pomoci vo výške 4,5 mld. eur, a to v čo najkratšom čase.

Povedal to v pondelok šéf bankovej divízie ING William Connelly.

ING dostala počas vrcholu finančnej krízy v roku 2008 od holandskej vlády injekciu v sume 10 mld. eur a v súčasnosti predáva svoje aktíva, aby získala prostriedky na jej splatenie.

„Máme záujem splatiť pôžičku holandskej vláde v čo najkratšom čase,“ povedal Connelly a zároveň dodal, že skupina zhromažďuje na splnenie tohto záväzku kapitál.

„Je to súčasťou veľmi aktívnej diskusie medzi ING, holandskou vládou a EK,“ uviedol ďalej. ING v súčasnosti zostáva vrátiť vláde 4,5 mld. eur.

ING Bank N.V., pobočka zahraničnej banky, pôsobiaca na Slovensku je súčasťou holandskej skupiny ING Bank. Na Slovensku začala činnosť v roku 1992.

Jej hlavnými aktivitami sú poskytovanie bankových operácií, obchodovanie s cennými papiermi a služby investičného bankovníctva spoločnostiam prevažne so sídlom v SR.