Inovatívne zložky do pracích prostriedkov budúcnosti

16.4.2012

BRATISLAVA 16. apríla (WBN/PR) – Henkel a 4SC Discovery sa dohodli na spolupráci pri výskume a skríningu zlúčenín. Cieľom spoločného výskumného projektu je identifikovať nové a účinnejšie zložky do pracích prostriedkov. Spoločnosť 4SC Discovery prepočíta vlastnosti niekoľko miliónov látok a následne Henkel aplikácie otestuje, aby sa zistilo, ktoré látky sú najvhodnejšie do nových receptúr pracích prostriedkov.

„Kľúčovým predpokladom úspechu spoločnosti Henkel je urýchliť vývoj udržateľných inovácií, ktoré zákazníci preferujú a zabezpečiť najvyššiu kvalitu našich produktov na celom svete,“ hovorí Prof. Dr. Thomas Müller -Kirschbaum, vedúci Globálneho výskumu a vývoja Divízie pracích a čistiacich prostriedkov Henkel. „Skríning zlúčenín v spolupráci s partnerskou spoločnosťou 4SC Discovery nám v úvodných fázach vývoja produktu umožňuje otestovať omnoho viac látok než bolo možné kedykoľvek predtým.“

Dr. Daniel Vitt, riaditeľ spoločnosti 4SC Discovery GmbH a vedecký riaditeľ 4SC AG hovorí: „Už veľa rokov úspešne využívame počítačový skríning na objavovanie liečiv a optimalizáciu výskumu zlúčenín pre farmaceutický priemysel. Partnerstvo so spoločnosťou Henkel ponúka rozsiahle nové príležitosti, keďže sa náš postup po prvýkrát využije ako rýchly a efektívny spôsob vývoja nových zlúčenín pre pracie prostriedky.“

Z dlhodobého hľadiska je cieľom výskumnej spolupráce dosiahnuť viac pomocou menej. Presne to je hlavnou myšlienkou Stratégie udržateľnosti Henkel: generovať vyššiu hodnotu pre našich zákazníkov, spotrebiteľov, komunitu a firmu, no zároveň redukovať našu environmentálnu stopu. Vyžaduje si to inovatívne produkty a technológie, v ktorých sa spája vynikajúci výkon a zodpovednosť voči ľuďom a životnému prostrediu.

4SC Discovery GmbH je 100 % dcérskou spoločnosťou 4SC AG. Poskytuje technológie a na mieru šité výskumné služby pri objavovaní liečiv a chemickej optimalizácii až po získanie produktu vhodného na predklinický vývoj.

Spoločnosť svoje služby zameriava tak, aby svojim klientom z farmaceutického, biotechnologického a chemického odvetvia ponúkla výhody spočívajúce v dobrej cene a krátkom čase uvedenia produktu na trh vďaka objavovaniu liečiv a optimalizačným procesom založeným na pevnej počítačovej skríningovej a objavnej platforme. Skupina, ktorú riadi spoločnosť 4SC AG, má v súčasnosti 96 zamestnancov. Spoločnosť 4SC AG je od decembra 2005 kótovaná na Frankfurtskej burze v kategórii Prime Standard, kde sú evidované nemecké spoločnosti, ktoré spĺňajú medzinárodné štandardy transparentnosti.

Spoločnosť Henkel so svojimi vedúcimi značkami a technológiami celosvetovo pôsobí v troch oblastiach podnikania: Starostlivosť o domácnosť, Starostlivosť o telo a Adhesive Technologies (Lepidlá Technológie). Spoločnosť, založená v roku 1876, so svojimi známymi značkami Persil, Schwarzkopf a Loctite globálne zastáva vedúce postavenie na trhu tak v spotrebiteľských ako aj priemyselných odvetviach. Henkel zamestnáva okolo 48 000 pracovníkov a v roku 2011 dosiahol tržby vo výške 15,605 mld. EUR a upravený prevádzkový zisk vo výške 2,029 mld. EUR. Prioritné akcie Henkel sú evidované v indexe DAX a Henkel sa radí medzi 500 obratovo najsilnejší spoločností sveta (Fortune Global 500). Spoločnosť Henkel Slovensko, ako súčasť Henkel Central Eastern Europe, dosiahla v roku 2011 na domácom trhu obrat vo výške 79,2 milióna EUR. Ku koncu roka 2011 spoločnosť zamestnávala 661 pracovníkov.