Investičná skupina Penta predáva svoje laboratóriá

16.10.2012

BRATISLAVA 16. októbra (WEBNOVINY) – Stredoeurópska investičná skupina Penta predáva laboratóriá Alpha Medical na Slovensku, v Česku a Poľsku.

Na predaji svojho stopercentného podielu Alpha medical, a.s. a Alpha medical Polska Sp. Z.o.o. sa dohodla so spoločnosťou Mid Europa Partners. Hodnotu laboratórií Penta neprezradila. Transakcia ešte podlieha schváleniu protimonopolných úradov.

„Alpha Medical je veľmi úspešná firma postavená na dobrých základoch. Z lokálneho hráča s tržbami dva milióny eur sme vytvorili nadnárodnú skupinu s tržbami 65 miliónov. Po šiestich rokoch je Alpha Medical zrelá investícia v našom portfóliu a s jej výsledkami sme veľmi spokojní. Novému vlastníkovi, Mid Europa, želáme úspech v ďalšej expanzii a rozvoji skupiny,“ povedal partner skupiny Penta zodpovedný za zdravotnícke projekty Eduard Maták.

Alpha Medical počas piatich rokov rozšírila svoju pôsobnosť zo slovenského aj na poľský a český trh. V spomínaných krajinách prevádzkuje dohromady 57 laboratórií, v ktorých za uplynulý rok urobila 25 miliónov testov piatim miliónom pacientov.

Sieť sa skladá z laboratórnych centier a malých satelitných laboratórií. Operácie medzi nimi sú prepojené a centralizované, tak aby boli čo najúčinnejšie a šetrili náklady. Na Slovensku si Alpha Medical drží pozíciu lídra, v Česku zase druhé miesto. V minulom roku skončila s tržbami 47,6 mil. eur. V tomto roku očakáva tržby vo výške 65 mil. eur. Alpha Medical zamestnáva 900 ľudí. V investičnom portfóliu Penty bola sieť laboratórií od roku 2006.