Investori sa môžu tešiť, dostanú od štátu daňové úľavy

10.10.2012

BRATISLAVA 10. októbra (WEBNOVINY) – Ministri schválili poskytnutie investičných stimulov pre desiatich investorov. Tí by mali dostať od štátu stimuly vo forme daňových úľav v celkovej výške viac ako 121 mil. eur.

Investori by mali na oplátku preinvestovať na Slovensku vyše 388 mil. eur. Vytvoriť by mali viac ako 2 400 nových pracovných miest a udržať vyše 1 500 už existujúcich pracovných miest.

“Podarilo sa nám vyrokovať s investormi také podmienky, ktoré minimalizujú dopad na rozpočet v budúcom roku a posúvajú využívanie stimulov do ďalších rokov,“ povedal po rokovaní vlády minister hospodárstva Tomáš Malatinský.

Spoločnosti Samsung schválil vládny kabinet poskytnutie stimulov v celkovej výške 19,8 mil. eur. Firma chce 70 mil. eur preinvestovať do modernizácie svojho závodu v Galante.

Vďaka tomuto investičnému projektu udrží minimálne počas šiestich rokov 760 pracovných miest. Ružomberská firma Mondi SCP dostane od štátu investičnú pomoc vo výške 25,4 mil. eur. Podnik plánuje počas štyroch rokov investovať do rozšírenia svojho závodu 95 mil. eur a zachovať 766 pracovných miest.

Kabinet v stredu schválil poskytnutie stimulov aj pre ďalších osem spoločností. Ide o firmy Magneti Marelli, Bekaert Slovakia, Delta Electronics, Continental Automotive Systems Slovakia, Muehlbauer, Ekoltech, Fagor Ederlan a ZKW Slovakia. Títo investori plánujú na Slovensku celkovo investovať vyše 223 mil. eur a vytvoriť viac ako 2 400 nových pracovných miest. Štát by im mal za to poskytnúť úľavy na dani z príjmov v celkovej výške viac ako 76 mil. eur.