Iránsky jadrový program znížil cenu ropy

NEW YORK 23. mája (WEBNOVINY) – Ceny ropy v utorok klesli, keď náznaky dohody o iránskom jadrovom programe zmiernili obavy z narušenia dodávok.

Šéf Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu (MAAE) Jukija Amano uviedol, že očakáva skorý podpis dohody o prehĺbení spolupráce s Iránom pri vyšetrovaní kontroverzného jadrového programu islamskej republiky. Dopyt po rope ďalej brzdili pretrvávajúce obavy z dlhovej krízy v eurozóne.

Ceny britskej ropy Brent klesli o 40 centov na 108,41 USD za barel, júlové dodávky ľahkej americkej ropy zlacneli o 1,01 USD na 91,85 USD za barel.

Ceny zlata v utorok klesli, keď pred blížiacim sa summitom EÚ oslabila aj spoločná európska mena. Prispeli k tomu skeptické očakávania investorov, podľa ktorých stredajšia neformálna schôdzka lídrov neprinesie výrazný pokrok pri riešení dlhových problémov eurozóny.

Spotová cena zlata bola o 19:30 GMT na úrovni 1 569,26 USD za uncu, čo bolo o 1,44 % menej ako záverečná hodnota z pondelka. Júnové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy zlacneli o 0,76 % na 1 576,6 bodu.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...