Írska vláda zruší rozpočtové škrty, podporí stavebníctvo

DUBLIN 18. júla (WEBNOVINY) – Írska vláda zruší niektoré škrty, s ktorými počíta v rozpočtovom pláne z novembra minulého roka. V utorok to oznámil írsky kabinet.

Vláda v krajine tak minie 2,25 mld. eur na pomoc stavebnému sektoru. Podľa ministra pre verejné výdavky Brendana Howlina pôjde v rámci prvej fázy programu väčšina finančných prostriedkov do oblasti dopravy s tým, že zvyšok sa použije na stavebné projekty v rezortoch zdravotníctva, školstva a spravodlivosti.

Mali by tak vzniknúť nové pracovné miesta, ktorých počet by sa mohol vyšplhať až do výšky 13 tis. pozícií.

„Globálna hospodárska kríza mala výrazný dopad na sektor stavebníctva. Stimulačný balíček, ktorý sme avizovali pomôže vytvoriť významné množstvo pracovných miest v tomto sektore,“ povedal Howlin.

V oblasti stavebníctva bol pred krízou zamestnaný každý siedmy pracujúci človek v Írsku a po prasknutí realitnej bubliny stratilo počas posledných štyroch rokov zamestnanie 60 % pracovnej sily v rámci tejto oblasti.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...