Írske Tesco predávalo v hamburgeroch konské mäso

DUBLIN 16. januára (WEBNOVINY) – Írska potravinárska inšpekcia v spolupráci s britskými úradmi objavila v hamburgeroch, ktoré predával obchodný reťazec Tesco, konské mäso.

Niektoré výrobky označené ako Tesco Everyday Value obsahovali takmer 30 percent takého mäsa.

Spoločnosť okamžite nariadila stiahnuť výrobky tejto značky z trhu.

„Prítomnosť nelegálneho mäsa v našich výrobkoch predstavuje veľmi vážne pochybenie. Naši zákazníci majú právo očakávať, že produkty, ktoré si u nás kúpia, budú dosahovať najvyššie štandardy,“ povedal technický riaditeľ Tesca Tim Smith pre britský denník Daily Telegraph.

Takmer 37 percent testovaných produktov v obchodných reťazcoch obsahovali konskú DNA, 85 percent výrobkov vykázalo bravčovú DNA. Podľa popisu na obaloch však malo ísť o hovädzie hamburgery.

Írske výrobky značky Liffey Meats, Silvercrest Foods a britské Dalepak Hambleton predávali vo Veľkej Británii obchodné reťazce Tesco, Lidl, Aldi, Iceland a Dunnes Stores. Predstavitelia reťazcov vidia za zlyhaním chyby dodávateľov.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...