Írsko predalo dlhopisy za dva a pol miliardy eur

DUBLIN 8. januára (WEBNOVINY) – Írsko v utorok predalo dlhopisy splatné v roku 2017 za 2,5 mld. eur.

Získalo tak štvrtinu z plánovaných 10 mld. eur, ktoré si v tomto roku chce požičať pred tým, ako prestane prijímať núdzovú pomoc zo strany Európskej únie a Medzinárodného menového fondu.

Írska agentúra pre riadenie štátneho dlhu (NTMA) dúfala, že predá dlhopisy za približne 2 mld. eur, povedal zdroj oboznámený s plánovaným predajom.

„Získať 25 % z plánovanej emisie pre celý rok v prvom januárovom týždni je dobrým znamením pre budúcnosť. Poukazuje to na to, že investori veľmi veria zotaveniu Írska,“ povedal Owen Callan, obchodník s dlhopismi z Danske Bank.

Výborný dopyt umožnil agentúre pre riadenie štátneho dlhu zredukovať výnosy z predaných dlhopisov na približne 3,35 % z úrovne 3,45 %, s ktorou rátala pri spustení predaja.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...