Japonská burza uzatvorila obchodovanie bez podstatných zmien

TOKIO 13. augusta (WEBNOVINY) – Japonský akciový trh uzatvoril pondelkové obchodovanie bez výraznejších zmien, keď nad údajmi o spomalení hospodárskeho rastu prevážili očakávania ďalších opatrení na stimuláciu ekonomiky.

Hlavný tokijský index Nikkei klesol o 0,1 % na 8 885,15 bodu, širší Topix uzatvoril bez zmeny na úrovni 746,95 bodu.

Hrubý domáci produkt (HDP) Japonska medzi aprílom a júnom medzikvartálne posilnil o 0,3 %, pričom na anualizovanej báze ekonomika v sledovanom období vzrástla o 1,4 %, čo bolo hlboko pod mediánovým odhadom analytikov na úrovni 2,5 %.

Pozornosť investorov sa podľa agentúry Reuters tento týždeň zameriava na americkú ekonomiku, odkiaľ majú prísť napríklad údaje o nezamestnanosti a maloobchodných tržbách.

Pozitívne správy, ktoré by naznačili, že spomalenie v najväčšej svetovej ekonomike dosiahlo dno, by mohli viesť k posilneniu amerického dolára voči japonskému jenu, čo by následne podporilo japonských exportérov, informovala agentúra Reuters.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...