Japonská centrálna banka opäť uvoľnila menovú politiku

TOKIO 27. apríla (WEBNOVINY) – Japonská centrálna banka, Bank of Japan, rozhodla o ďalšom uvoľnení menovej politiky a v piatok zvýšila svoj program nákupov aktív o 10 bil. jenov (JPY).

Rozšírenie nákupov je väčšie, ako trh očakával. Bank of Japan zároveň vyhlásila, že bude nakupovať dlhodobejšie vládne dlhopisy, čím prejavila svoje odhodlanie dostať ekonomiku krajiny z recesie.

Na schladenie očakávania ďalšieho agresívneho uvoľňovania menovej politiky by však mohlo poslúžiť vyhlásenie banky, že inflácia spotrebiteľských cien sa pravdepodobne dostane na želanú úroveň 1 % už v roku 2014.

„Bank of Japan urobila trochu viac, ako sme očakávali, takže jej rozhodnutie prichádza ako pozitívne prekvapenie,“ povedal Masamiči Adači, ekonóm spoločnosti JPMmorgan Securities. „Je to krok správnym smerom a domnievame sa, že banka musí urobiť dokonca viac, aby podporila ekonomiku,“ dodal.

Kurz
(1 EUR = 106,96 JPY)

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...