Japonská ekonomika je slabá, vyhlásil premiér krajiny Abe

TOKIO, NAGASAKI 31. januára (WEBNOVINY) – Japonská ekonomika je slabá napriek určitým signálom ustálenia.

Vo štvrtok to uviedol japonský premiér Šinzo Abe. Zároveň zopakoval výzvu pre japonskú centrálnu banku (BOJ), aby čo najskôr dosiahla svoj nový inflačný cieľ na úrovni dvoch percent.

„Vláda dúfa, že BOJ dosiahne svoj dvojpercentný cieľ v oblasti cenovej stability čo najskôr, tak ako sme sa dohodli v (minulotýždňovom) spoločnom vyhlásení,“ povedal Abe.

Japonská centrálna banka je pripravená aj ďalej uvoľňovať monetárnu politiku, ak to bude potrebné. Vyhlásil to vo štvrtok viceguvernér Bank of Japan Hirohide Jamaguči.

Je to doteraz najsilnejší signál od predstaviteľa banky, že sa pripravujú ďalšie stimuly, aby sa podarilo dosiahnuť nový inflačný cieľ. Podľa jeho slov by tvorcovia menovej politiky nemali premeškať možnosť poraziť defláciu. „BOJ by mala pokračovať ďalej v monetárnom uvoľňovaní, ak je to nevyhnutné a tiež by mala pozorne sledovať vývoj hospodárstva a cien,“ povedal viceguvernér.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...