Japonsko chce znížiť nezamestnanosť o dvadsať percent

TOKIO 30. mája (WEBNOVINY) – Japonská vláda by chcela znížiť mieru dlhodobej nezamestnanosti v krajine v priebehu najbližších 5 rokov o 20 %, na úroveň pred začiatkom svetovej finančnej krízy. Informoval o tom vo štvrtok denník Nikkei.

Tretia najväčšia ekonomika sveta podľa novinárov plánuje znížiť počet obyvateľov, ktorí sú nezamestnaní dlhšie ako 27 týždňov, z minuloročných 1,51 mil. na približne 1,22 milióna.

V rámci rastovej stratégie, ktorú japonská vláda predstaví v júni, by sa mal tiež zvýšiť miera presunu zamestnancov medzi spoločnosťami zo súčasných 7 % na 9 %. Japonsko je pritom krajinou, kde je bežné pracovať u jedného zamestnávateľa aj niekoľko desaťročí.

V snahe znížiť nezamestnanosť chce Tokio tiež zdvojnásobiť počet farmárov vo veku pod 40 rokov na 400 tisíc a na podporu cestovného ruchu zmierniť vízové podmienky. Vďaka tomu by sa výdavky zahraničných turistov v Japonsku mali do roku 2030 viac ako strojnásobiť. Vláda tiež v rovnakom časovom horizonte očakáva nárast pracovných miest v zdravotníctve, keďže sa očakáva, že trh v tomto sektore bude rásť, uzatvára denník Nikkei.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...