Japonsko sa prepadá naspäť do recesie

TOKIO 16. novembra (WEBNOVINY) – Japonská vláda v novembri znížila svoj výhľad ekonomiky krajiny už štvrtý mesiac za sebou.

Potvrdila tým názory, že Japonsko sa prepadá späť do recesie. Vinu na oslabení majú najmä nižšie výdavky firemného kapitálu, informoval japonský úrad vlády.

„Svetová ekonomika ukazuje známky zlepšovania, no my nemôžeme byť optimistickí. Firemné zisky stagnujú, keďže klesajúci export dolieha na výkon korporácií,“ píše sa v mesačnej správe.

Zhoršené vyhliadky prichádzajú vo chvíli, keď sa japonský premiér Jošihiko Noda rozhodol rozpustiť parlament a umožniť tak predčasné voľby, ktoré budú 16. decembra.

Hlavná japonská opozičná strana LDS, ktorá je favoritom volieb, v nich sľubuje trojpercentný ročný rast ekonomiky. Vo svetle pretrvávajúcej neistoty okolo dlhovej krízy v eurozóne a spomaleného rastu v Číne je však možné ďalšie oslabovanie, varoval vo svojej správe japonský úrad vlády.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...