Japonsko uvoľnilo monetárnu politiku, chce podporiť export

TOKIO 19. septembra (WEBNOVINY) – Japonská centrálna banka (BoJ) v stredu opäť uvoľnila menovú politiku a oznámila, že program nákupu aktív navýši o ďalších 10 biliónov na celkovo 80 bil. JPY.

Úrokové sadzby ponechala na úrovni 0 až 0,1 percenta. Cieľom nových stimulov je podporiť japonskú exportne orientovanú ekonomiku, ktorá sa ešte celkom nespamätala z vlaňajšieho ničivého zemetrasenia a v súčasnosti čelí aj dlhovej kríze v eurozóne, spomalenému globálnemu dopytu a silnému japonskému jenu.

Tlak na ďalšie stimuly zo strany BoJ sa vystupňoval po tom, čo monetárnu politiku v posledných týždňoch uvoľnila Európska centrálna banka (ECB) a Federálny rezervný systém v USA.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...