Japonsko varuje, že zakročí proti silnému jenu

TOKIO 1. júna (WEBNOVINY) – Japonsko zintenzívnilo varovania, že by mohlo intervenovať na devízovom trhu, ak bude pokračovať prehnané posilňovanie jenu.

Tokio pritom pohrozilo, že bude konať aj v prípade, keby sa k nemu nepripojili USA a Európa.

Námestník ministra financií pre zahraničné záležitosti Takehiko Nakao v piatok vyhlásil, že je čoraz jasnejšie, že terajšie posilňovanie jenu spôsobujú špekulanti.

„Hoci občas môžu existovať rozdiely (medzi našimi názormi a názormi USA a európskych krajín), japonská vláda je odhodlaná okamžite reagovať na volatilitu na devízovom trhu,“ povedal.

Vyjadrenie japonského námestníka ministra financií pe zahraničné záležitosti bolo najotvorenejším varovaním, že Japonsko môže intervenovať odvtedy, ako jen začal opäť rásť ako bezpečné útočisko v reakcii na obavy z prehlbovania európskej dlhovej krízy.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...