Japonský akciový trh oslabil

TOKIO 21. januára (WEBNOVINY) – Japonský akciový trh v pondelok klesol. Investori pristúpili k vyberaniu ziskov a pozorne sledovali zasadanie predstaviteľov japonskej centrálnej banky (BOJ).

Trhy očakávajú, že banka pristúpi k výraznému uvoľňovaniu monetárnej politiky. Tieto očakávania sa však už v prevažnej miere na trhu prejavili.

„Zdá sa, že investori veria, že sa vláda skutočne zaviazala vyviesť krajinu z deflácie… a veria, že ďalšie uvoľňovanie politiky bude aj po zajtrajšku,“ povedal Šun Marujama, hlavný stratég spoločnosti BNP Paribas.

Hlavný tokijsky index Nikkei si odpísal 0,9 % a klesol na 10 820,59 bodu. Širší index Topix oslabil o 0,7 %, a to na 905,16 bodu. Japonskí exportéri Toshiba, Nissan a Nikon zaznamenali v pondelok pokles na úrovni od 1,1 % do 1,5 %.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...