Japonský akciový trh posilnil

6.2.2012

TOKIO 6. februára (WEBNOVINY) – Japonský akciový trh v pondelok posilnil, keď pozitívne údaje z trhu práce USA prevážili nad slabšími hospodárskymi výsledkami domácich firiem.

Hlavný tokijský index Nikkei posilnil o 1,1 % na trojmesačné maximum 8 929,20 bodu, širší Topix si pripísal 1,2 % a uzatvoril na úrovni 769,85 bodu.

Japonských exportérov podporil slabší jen, ktorý oslabil voči americkému doláru po tom, čo januárové údaje o výraznom náraste počtu nových pracovných miest v USA znížili pravdepodobnosť ďalších stimulačných opatrení americkej centrálnej banky.

Zisky japonských firiem zatiaľ priniesli väčšinou sklamanie, keď za očakávaniami trhu zaostali dve tretiny zo 109 firiem obchodovaných v rámci indexu Nikkei, ktoré doteraz zverejnili výsledky za uplynulý kvartál.

Akcie výrobcov automobilov Toyota Motor Corp, Nissan Motor Co a Honda Motor Co posilnili o 2,9 % až 3,3 %. Akcie spoločnosti Panasonic Corp vzrástli o 6,3 % vďaka spätnému nákupu akcií po tom, čo spoločnosť varovala pred rekordnou stratou v minulom roku.

Akcie podniku Nikon Corp poskočili o 11,2 %, keď výrobca fotoaparátov informoval, že za účtovný rok do konca marca 2012 očakáva dvojnásobný nárast čistého zisku.