Japonský akciový trh v pondelok posilnil

TOKIO 13. februára (WEBNOVINY) – Japonský akciový trh v pondelok posilnil vďaka zmierneniu obáv z dlhovej krízy po tom, čo grécky parlament schválil úsporný program, ktorým medzinárodní veritelia podmieňujú uvoľnenie ďalšej finančnej pomoci.

Trh výraznejšie nezareagoval na správu, že japonská ekonomika v posledných troch mesiacoch minulého roka medzikvartálne oslabila o 0,6 %.

Hlavný tokijský index Nikkei po dvoch dňoch strát posilnil o 0,6 % na 8 999,18 bodu, širší Topix si pripísal 0,3 % a uzatvoril na úrovni 781,68 bodu.

Akcie operátora Softbank Corp poskočili o 3,5 %. Akcie energetickej spoločnosti Tokyo Electric Power Co vzrástli o 0,5 % po to, čo vláda v Tokiu schválila ďalšiu pomoc prevádzkovateľovi poškodenej jadrovej elektrárne Fukušima. Vo finančnom sektore posilnili akcie bánk Mitsuibishi UFJ Financial Group, Sumitomo Mitsui Financial Group a Mizuho Financial Group o 0,5 % až 1,6 %.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...