Japonský jen oslabil voči doláru aj euru

LONDÝN 15. novembra (WEBNOVINY) – Japonský jen vo štvrtok oslabil a zaznamenal najnižšiu úroveň voči doláru od apríla tohto roka.

Podľa účastníkov trhu môže ďalej oslabovať po tom, ako líder japonskej opozičnej strany vyzval, aby japonská centrálna banka nastavila úrokové sadzby na nulu alebo aj pod túto hranicu.

Japonská mena voči euru klesla na dvojtýždňové minimu. Euro vzrástlo voči doláru, a to aj napriek údajom, z ktorých vyplynulo, že ekonomika eurozóny sa v treťom kvartáli tohto roka prepadla do recesie.

Dolár posilnil voči jenu o 1,2 % na 81,24 JPY/USD, čo predstavuje najvyššiu úroveň od 27. apríla. Spoločná európska mena voči jenu vzrástla o 1,3 % na 103,54 JPY/EUR. Euro posilnilo voči doláru o 0,15 % na 1,27755 USD/EUR a zotavilo sa tak z utorkového dvojmesačného minima 1,2661 USD/EUR.

Zo stredoeurópskych mien sa nedarilo českej korune, ktorá oslabila po tom, ako česká centrálna banka informovala, že môže ďalej uvoľniť menovú politiku. Koruna do 16:22 SEČ klesla voči euru o 0,2 % na 25,497 CZK/EUR. Poľský zlotý naopak vzrástol, a to o 0,55 % na 4,147 PLN/EUR. Maďarský forint si pripísal 0,54 % a vzrástol na 283,56 HUF/EUR.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...