Japonský jen oslabil voči doláru aj euru

LONDÝN 30. mája (WEBNOVINY) – Japonský jen oslabil vo štvrtok voči doláru aj euru.

Očakáva sa totiž, že navrhovaná revízia stratégie japonského verejného penzijného fondu podporí akciové trhy a stiahne nadol japonskú menu.

Spoločnú európsku menu podporili údaje, ktoré signalizujú zlepšenie dôvery v ekonomiku v eurozóne. Podľa stratégov však stále existuje šanca, že Európska centrálna banka (ECB) opäť zníži úrokové sadzby, čo by mohlo spoločnú menu stiahnuť smerom nadol.

Dolár vzrástol voči jenu o 0,5 % na 101,67 JPY/USD a zotavil sa tak z úrovne 100,46 JPY/USD, na ktorej bol skoršie počas dňa.

Spoločná európska mena poskočila voči jenu o 0,6 % na 131,67 JPY/EUR. Voči doláru euro posilnilo o 0,1 % na 1,2925 USD/EUR.

Vývoj na stredoeurópskych devízových trhoch

Zo stredoeurópskych mien sa darilo iba českej korune, ktorá do 14:05 SELČ voči euru vzrástla o 0,29 % na 25,808 CZK/EUR.

Maďarský forint oslabil o 0,76 % na 292,5 HUF/EUR.

Poľský zlotý stratil 0,68 % a klesol na 4,264 PLN/EUR.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...