Japonský jen posilnil, dostal sa z dvaapolročného minima

LONDÝN 15. januára (WEBNOVINY) – Japonský jen v utorok posilnil voči americkému doláru a dostal sa z dvaapolročného minima.

Investori totiž pristúpili k vyberaniu ziskov, keďže japonský minister hospodárstva Akira Amari varoval, že nadmerné oslabovanie japonského jenu by mohlo byť pre ekonomiku krajiny nevýhodné.

Podľa jeho slov by nadmerné oslabovanie meny mohlo ublížiť občanom vysokými cenami importu. Dolár oproti japonskému jenu oslabil na úroveň 88,40 JPY/USD. Euro voči jenu oslabilo o 1,7 % na úroveň 117,85 JPY/EUR.

Spoločná európska mena v utorok voči doláru oslabila o 0,4 % na úroveň 1,3330 USD/EUR. Niektoré ázijské centrálne banky totiž vyberali zisky z eura. Spoločná európska mena tak oslabila z takmer 11-mesačného maxima 1,3404 USD/EUR, ktoré dosiahla v pondelok.

Česká koruna do 15:28 SEČ klesla o 0,12 % na 25,583 CZK/EUR, maďarský forint posilnil o 0,2 % na 294,3 HUF/EUR a poľský zlotý stúpol o 0,02 % na 4,117 PLN/EUR.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...