Jedna zo sudičiek pri zavádzaní eura žiada jeho koniec

BERLÍN 6. mája (WEBNOVINY) – Ľavicový opozičný politik, ktorý bol nemeckým ministrom financií v čase prijatia eura, hovorí, že v čase veľkých ekonomických problémov v južnej Európe nastal čas uvažovať o zrušení spoločnej meny.

Oskar Lafontaine na svojej internetovej stránke uviedol, že s ekonomickými problémami bojujúce krajiny eurozóny nemajú možnosť devalvovať svoje meny v čase ekonomickej krízy, ktorá vtiahla mnohé z nich do recesie.

Lafontaine navrhuje reštrukturalizáciu európskeho bankového systému, prísnejšiu kontrolu veriteľov a návrat k európskemu menovému systému, ktorý predchádzal euru.

Lafontaine nie je už súčasťou vládnej politiky, no je vplyvným členom Ľavice, nástupcu strany východonemeckých komunistov.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...