Jen oslabil voči euru aj oproti doláru

LONDÝN 18. júla (WEBNOVINY) – Jen vo štvrtok oslabil. Hedžové fondy ho totiž predávali pred nedeľňajšími voľbami do hornej komory japonského parlamentu, ktorých výsledok by mohol posilniť postavenie premiéra Šinza Abeho.

Podľa prieskumov verejnej mienky Abeho vládna koalícia smeruje k výraznému víťazstvu.

To premiérovi dá viac slobody na presadzovanie programu oživenia ekonomiky prostredníctvom agresívneho uvoľňovania menovej politiky.

Spoločná európska mena voči jenu stúpla na sedemtýždňové maximum 131,47 JPY/EUR. Dolár oproti jenu posilnil o 0,7 % na 100,35 JPY/USD. Dolárový index, ktorý meria jeho hodnotu voči košu iných hlavných svetových mien, si pripísal 0,1 % a vzrástol na 82,792 bodu. Euro voči doláru mierne oslabilo, a to na úroveň 1,3105 USD/EUR.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...