Jen po voľbách v Japonsku posilnil voči doláru aj euru

LONDÝN 22. júla (WEBNOVINY) – Japonský jen v pondelok posilnil voči doláru a euru, keď po rozhodujúcom víťazstve premiéra Šinza Abeho vo voľbách do hornej komory parlamentu vzrástli očakávania, že vláda v Tokiu bude pokračovať v rozpočtových opatreniach a štrukturálnych reformách zameraných na obnovenie rastu.

K zotaveniu ekonomiky a prekonaniu deflácie sa snaží prispieť aj japonská centrálna banka razantným uvoľnením menovej politiky.

Spoločnú menu podporila správa z Portugalska, kde tamojší prezident odmietol predčasné voľby a vládnu koalíciu vyzval, aby pokračovala v plnení dohôd s medzinárodnými veriteľmi.

Dolár v ázijskom obchodovaní klesol o 0,6 % na 99,96 JPY/USD. Euro voči jenu oslabilo o 0,4 % na 131,80 JPY/EUR. Oproti doláru spoločná mena posilnila o 0,3 % na 1,3187 USD/EUR.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...