Jen posilnil voči doláru a euru

LONDÝN 23. mája (WEBNOVINY) – Japonský jen vo štvrtok posilnil voči doláru a euru o viac ako 2 %, keď pokles na akciových trhoch podporil záujem o bezpečné aktíva.

Akciové trhy oslabili po tom, čo šéf Federálneho rezervného systému (Fed) Ben Bernanke vyhlásil, že americká centrálna banka by už na niektorom z najbližších zasadnutí mohla rozhodnúť o spomalení tempa vykupovania dlhopisov.

Japonské akcie stlačili nadol aj slabé údaje z čínskeho priemyslu a hlavný tokijský index Nikkei zaznamenal najhlbší denný prepad za dva roky.

Dolár si voči jenu od začiatku roka pripísal zhruba 17 % a pokles na akciových trhoch tak poskytol investorom zámienku vyberať zisky z nedávnej expanzie americkej meny, uviedla agentúra Reuters.

Jen sa voči doláru obchodoval na úrovni 100,83 USD/JPY, keď sa v stredu prepadol na štyri a polročné maximum 103,74 JPY/EUR. Euro voči jenu oslabilo na 129,945 JPY/EUR. Voči doláru euro poslinilo o 0,2 % na 1,2885 USD/EUR.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...