José Manuel Barroso chce udržať Grécko v eurozóne

BRATISLAVA 18. mája (WEBNOVINY) – Európska únia dodrží svoje záväzky voči Grécku, aby zabezpečila, že krajina ostane v eurozóne. Atény však tiež musia plniť svoje záväzky voči EÚ.

Vo štvrtok to vyhlásil šéf Európskej komisie Manuel Barroso. „Chcel by som znovu veľmi jasne potvrdiť, že chceme aby Grécko ostalo v eurozóne a EÚ urobí pre to všetko, čo bude potrebné, aby to zaistila,“ povedal Barroso.

„My splníme svoje záväzky voči Grécku a očakávame, že grécka vláda, súčasná aj budúca, splní podmienky, ktoré sme spoločne odsúhlasili pre poskytnutie finančnej pomoci Grécku,“ povedal Barroso na adresu druhého kola parlamentných volieb v krajine.

Líder ľavicovej strany SYRIZA Alexis Tsipras však vyzýva na ukončenie „barbarských“ úsporných opatrení, ktoré podľa jeho slov vedú k bankrotu krajiny.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...