José Manuel Barroso odmieta znovu rokovať o fiškálnej zmluve

BRUSEL 9. mája (WEBNOVINY) – Predseda Európskej komisie (EK) José Manuel Barroso v stredu vylúčil nové rokovania o pakte fiškálnej zodpovednosti, v rámci ktorého sa 25 členských štátov EÚ zaviazalo k hospodáreniu bez rozpočtových deficitov.

Opätovné rokovania o zmluve v Barrosovej prítomnosti kategoricky odmietol aj predseda Európskeho parlamentu (EP) Martin Schulz.

Obaja predstavitelia sa naopak pozitívne vyjadrili k myšlienke dodatočného paktu o hospodárskom raste. Súčasťou takejto dohody však nesmú byt opatrenia, ktoré by financovali rast novými dlhmi, zdôraznil Barroso.

Požiadavku novozvoleného francúzskeho prezidenta Francoisa Hollandeho, aby sa pakt rozpočtovej zodpovednosti doplnil o ustanovenia o hospodárskom raste, v pondelok dôrazne odmietla nemecká vláda.

Hovorca kancelárky Angely Merkelovej uviedol, že Berlín odmieta „deficitné míňanie“ a rast chce podporiť štrukturálnymi reformami, napríklad znižovaním nákladov na tvorbu nových pracovných miest.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...