KDH sa obulo do ministra Kažimíra, vraj koná opačne

BRATISLAVA 5. apríla (WEBNOVINY) – Minister financií Peter Kažimír konal v prvom roku svojho pôsobenia vo funkcii rýchlo, avšak opačne, ako by mal.

Tvrdí to podpredseda KDH Miloš Moravčík, podľa ktorého na opatrenia z dielne Kažimírovho rezortu doplácajú ľudia, ktorým klesajú reálne mzdy, prichádzajú o zamestnanie a platia viac v obchodoch.

Príkladom zlého konania rezortu financií je podľa Moravčíka zvyšovanie daní podnikateľom. Aj vzory našich sociálnych demokratov zo severu Európy totiž dane naopak znižujú, aby podporili podnikateľské prostredie a hospodársky rast. Kažimír pritom podľa Moravčíka porušil aj predvolebné sľuby, že dane sa budú zvyšovať len vysoko ziskovým firmám. Dane totiž zvýšili všetkým firmám bez rozdielu.

Podpredseda KDH ministra financií kritizuje aj za to, že nepokračoval v škrtaní nezmyselných a vysokých výdavkov vlády, ale naopak v rozpočte naplánoval nárast výdavkov. Bez kritiky neobišiel ani boj ministra s daňovými únikmi. Tie totiž podľa Moravčíka naďalej narastajú a potvrdzujú to aj daňové prognózy či nastavenie rozpočtu.

„Minister financií sa rád ukazuje chytaním malých rýb, naháňaním čašníkov kvôli bločkom, avšak veľké ryby v DPH mafii sa majú lepšie,“ povedal na piatkovej tlačovej konferencii Moravčík.

Podľa Moravčíkovho straníckeho kolegu Júliusa Brocku vláda Smeru po roku nedala ľuďom istoty, ale ich spravila chudobnejšími. „Najprv zaútočili na druhý pilier a obrali sporiteľa s priemerným príjmom mesačne o 40 eur,“ tvrdí. K blahobytu ľudí podľa neho neprispel ani zákonník práce. Naopak, na Slovensku rástla nezamestnanosť viac a rýchlejšie, ako v iných krajinách.

„Ak Robert Fico sa bráni a hovorí, že v Čechách nezamestnanosť dosahuje historické maximá, tak zabudol povedať jednu vec, že tie historické maximá sú 7,5 %, kým na Slovensku je to 15 %,“ dodal Brocka.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...