Klesli ceny ropy, zlacnelo aj zlato

NEW YORK 22. augusta (WEBNOVINY) – Ceny ropy v stredu už druhý deň po sebe oslabili. Dôvodom boli známky toho, že firmy na americkom Stredozápade si dopĺňajú vyčerpané zásoby.

Zverejnenie záznamu z ostatného zasadania amerického Federálneho rezervného systému (Fed) poskytlo len málo náznakov v otázke, kedy by centrálna banka USA mohla začať redukovať svoje ekonomické stimuly.

Investori však stále očakávajú, že Fed obmedzí stimuly v septembri, čo by malo podporiť americkú menu. Cena ľahkej americkej ropy oslabila o 1,2 % na 103,85 USD za barel a londýnska ropa Brent uzavrela nižšie o 0,3 %, a to na úrovni 109,81 USD za barel.

Zlato počas stredajšieho premenlivého obchodovania zlacnelo.

Reagovalo tak na rast výnosov z amerických štátnych cenných papierov po zverejnení záznamu z ostatného zasadania centrálnej banky USA, ktorého výsledkom bolo aj posilnenie dolára v rámci nádeje, že Fed smeruje k redukcii nákupov aktív na budúci mesiac.

Spotová cena zlata do 20:13 GMT klesla o 0,4 % na 1 365,31 USD za uncu. Decembrové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy zlacneli o 2,50 USD na 1 370,10 USD za uncu.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...