Klienti DKV môžu cez DKV Box platiť mýto v tuneli Warnow

31.10.2012

BRATISLAVA 31. októbra (WBN/PR) – Zákazníci DKV môžu s okamžitou platnosťou platiť prostredníctvom DKV Boxu aj mýtne poplatky v tuneli Warnow v nemeckom Rostocku. Mýto sa automaticky vyúčtuje pri prejazde mýtnou stanicou, takže vodiči sa vyhnú dlhému čakaniu. Podľa vyjadrenia prevádzkovateľa je DKV Box v súčasnosti jedinou palubnou jednotkou OBU, ktorú akceptujú pre platbu v tuneli Warnow.

DKV Box možno v súčasnosti používať v štyroch európskych krajinách. Vo Francúzsku a Španielsku môžu vodiči s DKV Boxom automaticky platiť diaľničné mýto (TIS PL vo Francúzsku, Viá T v Španielsku) a poplatky za strážené parkoviská. Okrem tunela Warnow v Rostocku možno prostredníctvom DKV Boxu hradiť mýtne poplatky v tuneli Liefkenshoek v Belgicku.

DKV Box umožňuje vodičom platbu mýta vo zvýhodnených sadzbách a zároveň prináša aj časovú úspory pri prejazde mýtnymi bránami. S DKV Boxom bude zároveň možné platiť aj chystanú ekologickú daň vo Francúzsku. Tzv. Ecotaxe sa spustí v budúcom roku ako doplnok francúzskeho diaľničného mýta TIS PL a bude platiť pre všetky nákladné vozidlá s celkovou hmotnosťou nad 3,5 t. DKV Euro Service ponúka v súčasnosti nezáväznú internetovú predregistráciu pre DKV Box. Výhodu pre zákazníkov je nielen jednoduchá možnosť platenia, ale tiež atraktívne zľavy vo výške až 13 percent z mýta pri TIS PL a až 10 percent pri platení dane Ecotaxe prostredníctvom DKV Boxu.

Ďalšie informácie o DKV Boxe a francúzskej dani Ecotaxe nájdete na webe www.dkv-euroservice.sk a www.dkv-ecotaxe.com.