Kodaň chce dohliadať, možno vstúpi do bankovej únie eurozóny

KODAŇ 13. septembra (WEBNOVINY) – Dánsko, ktoré nie je členom eurozóny, by možno malo záujem vstúpiť do navrhovanej európskej bankovej únie v prípade, že by únia dokázala pozdvihnúť dôveryhodnosť bankových domov v eurozóne.

V stredu to vyhlásil šéf dánskej centrálnej banky Nils Bernstein. „Rámec európskej bankovej únie sa orientuje predovšetkým na banky v eurozóne, krajiny mimo európskej menovej únie sa však môžu pridať,“ povedal Bernstein.

„Po stanovení rámca by tieto pravidlá mohli viesť k posilneniu dôvery voči bankovému sektoru krajín eurozóny a vtedy by mohlo byť pre nás ťažké ostať mimo,“ dodal Bernstein.

Z tohto pohľadu je podľa šéfa dánskej centrálnej banky pre Dánsko dôležité podieľať sa na konštruktívnych rokovaniach Európskej komisie (EK) o tomto návrhu s úmyslom stanovenia efektívneho rámca pravidiel a zabezpečenia rovnocenného postavenia všetkých členov.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...