Komárňanské lodenice pripravili o prácu 201 ľudí

26.10.2012

NITRA 26. októbra (WEBNOVINY) – Slovenské lodenice Komárno už ukončili hromadné prepúšťanie, na úrade práce pred časom nahlásili 264 ohrozených pracovných miest.

Prepúšťalo sa od 20. marca do 30. septembra. „Reálne bolo prepustených 201 zamestnancov, zvyšných 63 zamestnancov prebral iný zamestnávateľ, ktorý neudelil úradu súhlas na zverejnenie údajov,“ povedala pre agentúru SITA hovorkyňa úradu práce v Komárne Helena Tarabčíková.

Ďalšie hromadné prepúšťania momentálne úrad práce nahlásené nemá. Miera evidovanej nezamestnanosti v okrese Komárno dosiahla ku koncu septembra 17,59 percenta, čo je o 0,43 percenta viac ako v predchádzajúcom mesiaci.

Voľných pracovných miest bolo 72, z toho najviac v oblasti telemarketingu, obsluhy CNC strojov a záujem bol aj o šičky. Spoločnosť Slovenské lodenice Komárno, a. s. je zapísaná v Obchodnom registri SR od októbra 2000 a eviduje základné imanie vo výške 8,96 miliónov.

Zaoberá sa vývojom, výskumom, projekciou a konštrukciou lodí a plávajúcich zariadení, ako aj prenájmom lodí, lodných zariadení, strojov, prístrojov a motorových vozidiel, okrem malých plavidiel a športových plávajúcich zariadení. Vykonáva obchodnú činnosť so strojárskymi výrobkami a zariadeniami pre lodnú dopravu.