Konflikt v Gaze zdvihol ceny ropy, stúplo aj zlato

NEW YORK 22. novembra (WEBNOVINY) – Ceny ropy v stredu stúpli. Vývoj na trhoch s ropou ovplyvňoval konflikt medzi Izraelom a hnutím Hamas.

Ceny ropy počas skoršej časti obchodovacieho dňa vzrástli o viac ako 1,50 USD. Dôvodom bol výbuch v autobuse v Tel Avive.

Avizované prímerie však zmiernilo obavy, že nepokoje by sa mohli rozšíriť a zasiahnuť exportérov ropy v tomto regióne. Ceny britskej ropy Brent vzrástli o 1,03 USD na 110,86 USD. Ceny ľahkej americkej ropy stúpli o 63 centov na 87,38 USD.

Ceny zlata v stredu posilnili. Obchodovanie s touto komoditou ovplyvnili obavy z recesie v Európe aj v USA, ako aj nepokoje na Blízkom východe.

Spotová cena zlata bola o 19:03 GMT na úrovni 1 728,94 USD za uncu, čo bolo o 0,1 % viac než záverečná hodnota z utorka. Dodávky zlata na divízii COMEX zdraželi o 4,60 USD na 1 728,20 USD za uncu.

Príťažlivosť tohto kovu ako zábezpeky voči inflácií však klesla, keďže sa stále nepodarilo dosiahnuť dohodu o pomoci Grécku.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...