Konkurent musí spolupracovať s Gazpromom, prikázal Putin

MOSKVA 20. novembra (WEBNOVINY) – Ruská plynárenská spoločnosť Novatek má spolupracovať so štátnym Gazpromom pri exporte zemného plynu. Povedal to v pondelok ruský prezident Vladimir Putin.

„Vaša spoločnosť musí spolupracovať s Gazpromom na predbežných predajných zmluvách, aby sme zabezpečili dodávky produktu (skvapalneného zemného plynu, LNG) našim zahraničným partnerom,“ povedal prezident na stretnutí s generálnym riaditeľom Novateku Leonidom Michelsonom.

Putinovo stretnutie s predstaviteľom plynárenskej spoločnosti ukazuje, ako veľmi Kremeľ chce diverzifikovať vývoz ruského plynu, komentovali situáciu analytici banky Merrill Lynch.

Novatek je síce schopný svoj produkt vyvážať aj sám, ako nedávno vyhlásil jeho spolumajiteľ Genadij Timčenko, bude však musieť spolupracovať s mamutím štátnym podnikom.

Gazprom zas dostal od prezidenta za úlohu presmerovať časť svojich aktivít z klesajúceho európskeho trhu k dodávkam skvapalneného zemného plynu na rastúce trhy v Ázii.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...