Kontrolóri našli nedostatky v prevádzkach nákupných centier

BRATISLAVA 20. júla (WEBNOVINY) – Prevádzky v obchodných centrách nevydávajú bločky.

Pri akcii Nákupné centrá to zistili kontrolóri finančnej správy. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Patrícia Macíková.

V niektorých prevádzkach bolo dokonca viac porušení zákona súčasne. Kontrolóri zhabali aj takmer 370 fliaš alkoholických nápojov, od ktorých podnikatelia nemali faktúry.

Kontrolná akcia sa uskutočnila v Bratislavskom a Košickom kraji v utorok 16. júla. Zamerala sa na predajne rýchleho občerstvenia, kaviarne či reštaurácie.

Cieľom kontrol bolo zistiť, či prevádzky riadne evidujú prijaté platby od zákazníkov do elektronických registračných pokladní a či im následne vydajú pokladničný doklad. Na kontrolnej akcii sa zúčastnili kontrolóri finančnej správy z colných úradov z celého Slovenska. Celkovo preverili 62 prevádzok.

V Bratislavskom kraji skontrolovali 40 prevádzok a zaznamenali 70 podozrení z porušenia predpisov. V Košickom kraji to bolo 22 prevádzok a 38 prípadov podozrenia z porušení predpisov.

Najčastejším porušením zákona o používaní elektronickej registračnej pokladne, keď v prevádzke nezaevidujú prijatú tržbu v pokladni, keď podnikateľ tržbu zaevidoval, ale nevydal doklad z pokladne alebo keď podnikateľ vyhotovil bloček, ale z pokladne, ktorá nespĺňa zákonné náležitosti. Pri kontrolnej akcii kontrolóri tiež zaistili 368 fliaš alkoholu, nakoľko podnikatelia nevedeli preukázať, či a ako ho zákonne nadobudli.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...