Kontrolóri si posvietili na festivaly, polovica obišla zákon

BRATISLAVA 24. septembra (WEBNOVINY) – Stánkari na festivaloch nepostupujú vždy podľa zákona. Vyplýva to z kontroly, ktorú vykonali kontrolóri finančnej správy počas leta na siedmich hudobných festivaloch na Slovensku.

Agentúru SITA o tom v tlačovej správe informovala hovorkyňa finančnej správy Patrícia Macíková. Kontrolóri sa zamerali na pokladničné bločky, cigarety a okolkovaný alkohol. Pochybenia našli v približne polovici prípadov.

Aj stánky s občerstvením či upomienkovými predmetmi majú podľa zákona o elektronickej registračnej pokladnici povinnosť pri predaji tovaru vystavovať bloky z registračnej pokladne, píše Macíková.

Kontrolóri urobili na festivaloch dvadsať kontrolných nákupov. Porušenie zákona zistili v deviatich prípadoch. Najčastejšie obchodníci nezaznamenali tržbu v pokladni alebo ak tržbu podnikateľ zaevidoval, nevydal doklad z pokladne.

Na niektoré festivaly privolala finančná správa aj služobnú kynologickú jednotku. Colníci so psami prehľadali 158 osobných áut. Služobný pes v jednom z vozidiel označil miesto pod sedadlom, kde sa pravdepodobne v minulosti nachádzalo väčšie množstvo tabaku. Vozidlo colníci následne zaevidovali v medzinárodnej databáze, ktorá slúži colným správam po celom svete. Kontroly na festivaloch sa uskutočnili po dohode a v spolupráci s organizátormi festivalu.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...