Košický U. S. Steel hlási zmeny pri kormidle

BRATISLAVA 11. júna (WEBNOVINY) – Košická oceliareň U. S. Steel bude mať staronového prezidenta.

George F. Babcoke, ktorý sa na čelo slovenského závodu vráti po dvoch rokoch, totiž oceliarni šéfoval zhruba tri roky do januára 2011.

Babcoke bude zároveň pôsobiť na pozícii vedúceho viceprezidenta pre európske operácie a bezpečnosť.

Podľa informácií zverejnených U. S. Steel Corporation bude súčasný prezident oceliarní David J. Rintoul pracovať v centrále v Pittsburghu na novovytvorenej pozícii viceprezidenta pre inovácie.

Spoločnosť U.S. Steel Košice vznikla prevzatím niekdajšieho hutníckeho kombinátu VSŽ americkou spoločnosťou U.S. Steel Corporation v júni roku 2000.

V súčasnosti podnik spolu s dcérskymi spoločnosťami patrí k najväčším výrobcom plochých valcovaných výrobkov v Európe, ktoré dodáva najmä pre automobilový, strojársky a elektrotechnický priemysel. U.S. Steel na Slovensku momentálne zamestnáva zhruba 10,6 tis. ľudí.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...