Krajne pravicoví slobodní z Rakúska chcú vystúpiť z Únie

VIEDEŇ 24. januára (WEBNOVINY) – Líder krajne pravicovej Slobodnej strany Rakúska (FPÖ) Heinz-Christian Strache chce nasledovať britského premiéra Davida Camerona a po jeho vzore vyhlásiť referendum o vystúpení krajiny z Európskej únie.

Kontroverzný politik to povedal v rozhovore pre rakúske médiá, ktorý vyjde vo štvrtok. „Ak sa EÚ bude naďalej vyvíjať v centralizovaný superštát, dôsledkom bude odchod Rakúska z únie,“ vyhlásil Strache.

Ako dodal, Rakúsko by malo radšej vytvoriť „alianciu so Švajčiarskom“. „Dávalo by zmysel vypísať referendum o opustení únie,“ dodal.

Stracheho opozičná strana v prieskumoch preferencií dosahuje približne 20-percentnú podporu. Parlamentné voľby sa v krajine uskutočnia ešte tento rok. Termín zatiaľ nie je známy, stane sa tak však najneskôr v septembri.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...