Kríza eurozóny nie je vecou ECB, tvrdí Jens Weidmann

PARÍŽ 24. mája (WEBNOVINY) – Šéf nemeckej centrálnej banky Jens Weidmann vyhlásil, že riešenie krízy eurozóny nie je vecou Európskej centrálnej banky (ECB).

„Menová politika, čiže Eurosystém centrálnych bánk eurozóny, už urobila veľa na zabrzdenie krízy,“ povedal šéf Bundesbanky v Paríži.

„Ale menová politika nemôže riešiť krízu, sme v tejto otázke v Rade guvernérov ECB úplne jednotní,“ konštatoval Weidmann.

„Pôvod krízy je vo svojej podstate štrukturálny,“ poznamenal ďalej. Preto podľa jeho slov krízu môžu riešiť iba štrukturálne opatrenia.

„Eurosystém centrálnych bánk eurozóny pre európske vlády získal čas na riešenie krízy,“ vyhlásil. Weidmann sa takto vyjadril po tom, ako jeho kolega z ECB Peter Praet uviedol, že banka by mohla skúsiť novú menovú politiku, ak by to bolo potrebné na boj proti deflácii.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...