Kríza podľa Svetovej banky vymaže dosiahnuté úspechy

WASHINGTON 19. júla (WEBNOVINY) – Dlhová kríza v eurozóne ohrozuje vyspelé aj rozvíjajúce sa krajiny a aj v prípade, že sa ju podarí zastaviť, môže z hospodárskeho rastu vo väčšine regiónov sveta ubrať až 1,5 %.

Vyhlásil to v stredu nový prezident Svetovej banky (SB) Jim Yong Kim. Vážna kríza v Európe by však mohla stlačiť hrubý domáci produkt (HDP) rozvíjajúcich sa krajín až o 4 %, čo by postačovalo na vyvolanie novej globálnej recesie, varoval Kim.

„Takéto udalosti ohrozujú veľkú časť nedávnych úspechov, ktoré sa podarilo dosiahnuť v boji proti chudobe,“ povedal Kim v prvom verejnom prejave od nástupu do funkcie 1. júla a pripomenul, že takmer 30 rozvíjajúcich sa ekonomík dosahovalo za poslednú dekádu priemernú ročnú mieru hospodárskeho rastu na úrovni 6 % a viac.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...