Kríza v eurozóne sa upokojila, tvrdí luxemburský premiér

BERLÍN 17. mája (WEBNOVINY) – Kríza v eurozóne sa v porovnaní s minulým rokom výrazne zmiernila. Uviedol to luxemburský premiér Jean-Claude Juncker.

Keď sa lídri EÚ budúci týždeň stretnú v Bruseli budú sa môcť obzrieť za „pokojnejším obdobím“, povedal Juncker. „Situácia je menej dramatická ako pred rokom,“ dodal. Juncker zároveň upozornil, že „sme na dobrej ceste, ale nie na vrchole hory“.

Podľa neho treba pokračovať v reformách vrátane bankového sektora. Dodal, že Európa musí pokračovať vo fiškálnej konsolidácii, pričom „samozrejme potrebuje vyšší rast a viac zamestnanosti“.

V podobnom duchu sa vyjadril aj šéf Európskej komisie (EK) José Manuel Barroso. Podľa neho „existenčná kríza eura je už za nami“, takisto nepanujú pochybnosti o stabilite spoločnej európskej meny, a to aj napriek tomu, že sa objavujú skutočné problémy ako napríklad nezamestnanosť.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...