Krvácajúca Bankia dostane kapitálovú injekciu, rozhodla EK

BRUSEL 10. septembra (WEBNOVINY) – Európska komisia (EK) dočasne schválila kapitálovú injekciu pre španielsku bankovú skupinu BFA-Bankia v sume 4,5 mld. eur. EK o tom informovala v pondelok.

„Komisia v rámci pravidiel EÚ o štátnej pomoci dočasne schválila navýšenie kapitálu španielskej bankovej skupiny BFA o 4,5 mld. eur, ktoré obnoví kapitálovú pozíciu BFA a zabezpečí jej prístup k rôznym zdrojom financovania,“ uviedla EK vo svojom stanovisku.

„Španielski vládni predstavitelia sa zaviazali predložiť reštrukturalizačný plán v čase, ktorý komisii umožní jeho schválenie do novembra 2012,“ doplnila EK.

Španielska vláda začiatkom septembra rozhodla, že zoštátnená banka Bankia, ktorá je dcérskou spoločnosťou skupiny BFA, dostane do 14. septembra mimoriadnu pomoc v sume 4,5 mld. eur.

Pokryje ňou výraznú stratu a posilní kapitál. Kapitálovú injekciu má poskytnúť Fondu pre reštrukturalizáciu bánk (FROB). Bankia v piatok informovala, že za prvý polrok 2012 vykázala stratu viac ako štyri mld. eur a jej kľúčový ukazovateľ kapitálovej primeranosti sa nachádzal na úrovni 6,3 %.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...